Question
Lynn had $17. After buying 3 identical pens, she has $6q left. Express the cost of 1 pen in terms of q.
1 m

Click button first when a symbol is required. X

Lynn had $17. After buying 3 identical pens, she has $6q left. Express the cost of 1 pen in terms of q.